Tiesa apie dantų implantus

Supratę, kad jums reikia dantų implantacijos procedūros, galite užduoti tris (ne rimtus) pagrindinius klausimus:

1. Kiek kainuoja dantų implantas?
2. Kokios yra pagrindinės dantų implantų kainos?
3. Ar galiu gauti nemokamą dantų implantą?

4.Dantu implantacija: kokią metodiką rinktis?

Tiesą sakant, dantų implantacijos procedūra yra vienas brangiausių dalykų, kuriuos galite atlikti odontologo kabinete.

Anksčiau odontologai stengdavosi išsaugoti arba pakeisti dantis tokiomis procedūromis, kaip šaknų kanalai, tilteliai ir fiksuoti arba išimami dantų protezai. Deja, nemažai dantų, gydytų šaknų kanalais, nepavyksta, dėl tiltelių reikia išpjauti sveikus gretimus dantis, o išimamieji protezai dažnai būna nestabilūs ir reikalauja naudoti lipnius klijus. Dantų implantai – tai šių problemų sprendimas, be to, pašalinama daugelis su natūraliais dantimis susijusių problemų, įskaitant dantų ėduonį.

Vieno danties implantas

Vieno danties implantai gali būti naudojami žmonėms, kuriems trūksta vieno ar daugiau dantų. Danties implantas chirurginiu būdu įstatomas į odontologo žandikaulio kaule padarytą angą. Kai implantas integruojasi (prisitvirtina) prie kaulo, jis veikia kaip nauja „šaknis” vainikėliui, kuris pakeis jūsų trūkstamą dantį. Prie implanto pritvirtinamas vainikėlis (dangtelis), pagamintas taip, kad atrodytų kaip natūralus dantis, ir užpildo burnoje atsiradusią erdvę po trūkstamo danties.

Kad ši procedūra būtų veiksminga, žandikaulyje turi būti pakankamai kaulo, o kaulas turi būti pakankamai stiprus, kad išlaikytų ir palaikytų danties implantą. Jei kaulo nepakanka, gali tekti jį papildyti atliekant procedūrą, vadinamą kaulo augmentacija. Be to, natūralūs dantys ir juos palaikantys audiniai netoli tos vietos, kur bus įdėtas implantas, turi būti geros būklės.

Yra daugybė priežasčių, kodėl reikia pakeisti trūkstamą dantį. Tarpas tarp dantų, jei jis akivaizdus šypsantis ar kalbant, yra kosmetinė problema.

Kai kurie trūkstami dantys, priklausomai nuo jų vietos, gali turėti įtakos jūsų kalbai. Trūkstamas krūminis dantis gali būti nepastebimas, kai kalbate ar šypsotės, tačiau jo nebuvimas gali turėti įtakos kramtymui.

Kai trūksta danties, pradeda kisti likusių dantų kramtymo jėga. Kadangi kramtymas keičiasi, kad kompensuotų prarastą dantį, kyla pavojus, kad žandikaulio sąnariai bus papildomai spaudžiami ir patirs diskomfortą. Jei trūkstamas dantis nepakeičiamas, aplinkiniai dantys gali pasislinkti. Žalingos apnašos ir dantų akmenys gali kauptis naujose sunkiai pasiekiamose vietose, atsiradusiose dėl pasislinkusių dantų. Ilgainiui tai gali sukelti dantų ėduonį ir periodonto ligas.

Kas yra dantų implantas?

Dantų implantas yra viena iš danties pakeitimo galimybių. Implantai yra pagaminti įtaisai, kurie chirurginiu būdu įstatomi į viršutinį arba apatinį žandikaulį, kur jie veikia kaip inkarai pakaitiniams dantims. Implantai gaminami iš titano ir kitų su žmogaus organizmu suderinamų medžiagų.

Implantais atkuriamą dantį sudaro kelios dalys.

Implantas, pagamintas iš titano, įstatomas į viršutinio arba apatinio žandikaulio kaulą.
Atraminė detalė gali būti pagaminta iš titano, aukso arba porceliano. Jis prie implanto tvirtinamas varžtu. Ši dalis sujungia implantą su vainikėliu.
Restauracija (dalis, kuri atrodo kaip dantis) yra vainikėlis, paprastai pagamintas iš porceliano, sulydyto su metalo lydiniu (PFM), bet taip pat gali būti visiškai metalinis arba visiškai porcelianinis vainikėlis. Vainikėlis tvirtinamas prie atramos arba tiesiogiai prie implanto. Jis gali būti prisukamas arba cementuojamas prie atramos. Jei vainikėlis prisukamas prie atramos, varžto skylutė uždengiama plombine medžiaga, pavyzdžiui, dantų spalvos plombine medžiaga (kompozitu).
Implantas atrodo ir jaučiasi kaip natūralus dantis. Kramtant ir kalbant jis saugiai priglunda. Vieno danties implantas yra laisvai stovintis vienetas, todėl gretimų dantų gydyti nereikia. Naudojant dantų implantą, aplinkiniai dantys gali likti nepaliesti, jei jie yra sveiki, o jų tvirtumas ir vientisumas gali būti išlaikytas. Implantas gali stabilizuoti sąkandį ir padėti išvengti žandikaulio problemų.
Kas vyksta dantų implantavimo procedūros metu?

Gydymas paprastai yra trijų dalių procesas, trunkantis kelis mėnesius. Gydymą gali atlikti jūsų odontologas arba galite būti nukreiptas pas specialistą, pavyzdžiui, periodontologą, dantų protezuotoją, burnos ir veido bei žandikaulių chirurgą, kuris atliks visą gydymą arba jo dalį.

Pirmajame etape odontologas chirurginiu būdu įdeda implantą į žandikaulį taip, kad implanto viršus būtų šiek tiek aukščiau kaulo viršaus. Į implantą įsukamas varžtas, kad į jį nepatektų dantenų audiniai ir kitos šiukšlės.

Tada dantenos pritvirtinamos virš implanto, kur jos išliks uždengtos maždaug nuo trijų iki šešių mėnesių, kol implantas susilies su kaulu – šis procesas vadinamas „Osseo” integracija. ” Kelias dienas po operacijos gali būti tam tikras patinimas ir (arba) jautrumas, todėl diskomfortui palengvinti paprastai skiriami vaistai nuo skausmo. Gijimo proceso metu dažnai rekomenduojama minkšto maisto, šalto maisto ir šiltos sriubos dieta.

Antrojo etapo metu implantas atidengiamas, o odontologas prie jo pritvirtina ilgintuvą, vadinamą „stulpeliu”. Dantenų audiniams leidžiama gyti aplink stulpelį. Kai gijimas bus baigtas, implantas ir stulpelis taps naujo danties pagrindu.

Paskutiniame etape odontologas pagamina individualų dirbtinį dantį, vadinamą danties vainikėliu, kurio dydis, forma, spalva ir pritaikymas derės su kitais dantimis. Baigtas vainikėlis pritvirtinamas prie implanto stovo.

O dabar, ko gero, svarbiausia dalis.

Pabandysime atsakyti, ar dantų implantai yra geras pasirinkimas jums.

Jei jums trūksta danties ar dantų, galite būti idealus kandidatas į implantus, ypač jei jūsų šypsena atskleidžia trūkstamus dantis!
Jei jums nepatinka, kaip tinka jūsų dantų protezai. Dėl trinties ar po tilteliais įstrigusio maisto gali skaudėti dantenas.
Dėl dantenų ligų atsilaisvinusiems dantims gali prireikti atramos.
Dantų implantai gali suteikti jums naują pagrindą naujiems dantims paremti, kad jie funkcionuotų ir jaustųsi kaip natūralūs dantys.
Šiais atvejais gali padėti dantų implantai.
Dantų implantavimo procedūros sėkmės ir nesėkmės rodikliai.

Dantų implantavimo sėkmė susijusi su operatoriaus įgūdžiais, turimo kaulo vietoje kokybe ir kiekiu, taip pat su paciento burnos higiena. Įvairių tyrimų duomenimis, dantų implantų sėkmės rodiklis per 5 metus yra 75-95 %. Rūkančių pacientų sėkmės rodikliai gerokai prastesni.

Dantų implanto nesėkmė dažniausiai susijusi su netinkama osteointegracija. Dantų implantas laikomas nesėkmingu, jei jis prarandamas, yra judrus arba per pirmuosius metus po implantacijos pastebimas didesnis nei 1 mm, o po metų – didesnis nei 0,2 mm perimplantinio kaulo netekimas.

Dantų implantai nėra jautrūs dantų ėduoniui, tačiau, nesilaikant tinkamos burnos higienos, gali išsivystyti periodonto būklė, vadinama periimplantitu. Nesėkmės rizika padidėja rūkantiesiems. Dėl šios priežasties implantai dažnai įsriegiami tik tada, kai pacientas nustoja rūkyti, nes gydymas yra labai brangus. Rečiau implantas gali nepavykti dėl netinkamos padėties operacijos metu arba dėl per didelės pradinės apkrovos, dėl kurios implantas nesiintegruoja.

Ar labai skauda įsriegti dantų implantus?

Tikroji chirurginė dantų implantų įdėjimo procedūra atliekama taikant vietinę nejautrą ir paprastai nėra skausminga. Kai maždaug po trijų ar keturių valandų anestezija praeis, galite tikėtis tam tikro diskomforto. Kiekvieno paciento diskomforto lygis yra gana skirtingas, tačiau dauguma pacientų didelių problemų nepatiria.

Tais atvejais, kai jaučiamas ilgalaikis skausmas, nedelsdami kreipkitės į odontologą. Užsitęsęs skausmas nėra geras ženklas dantų implantų atveju, ir nors jis ne visada reiškia nesėkmę, skausmo priežastį reikėtų kuo greičiau nustatyti. Jei implantas netinkamai įsitvirtina į gretimą kaulą arba jei išsivysto infekcija, implantą gali tekti pašalinti.

Kokios yra implantų alternatyvos?

Implantų alternatyvos yra dantų protezai arba tiltai. Kita vertus, galite tiesiog susitaikyti su vieta, kurioje trūksta danties.

Protezą paprastai sudaro metalinis ir (arba) plastikinis pagrindas, ant kurio tvirtinami plastikiniai arba porcelianiniai dirbtiniai dantys. Tai išimamas kelių trūkstamų dantų (dalinis dantų protezas) arba viso dantų rinkinio (pilnas dantų protezas) pakaitalas. Dantų protezai yra labai paplitę, tačiau jie gali atsipalaiduoti, todėl gali būti sunku valgyti ir kalbėti. Vienas ar daugiau implantų gali būti pritvirtinti, kad padėtų atremti ir išlaikyti dantų protezą.

Tiltą sudaro dirbtiniai dantys, užcementuoti ant gretimų natūralių dantų. Jei būtų naudojamas fiksuotas tiltas, odontologas išpjautų gretimus dantis (antrąjį krūminį dantį ir antrąjį krūminį dantį) ir ant šių dviejų dantų pritvirtintų trijų vienetų fiksuotą tiltą.

Trūkstamas dantis būtų vadinamas pontiku ir jį faktiškai pakeistų trijų dalių tiltas. Jei jūsų odontologas naudotų implantą su karūnėle, jis implantą įstatytų į originalaus pirmojo krūminio danties vietą. Tai jis galėtų padaryti iš karto arba praėjus kuriam laikui po pirmojo krūminio danties pašalinimo. Čia nėra jokio laiko apribojimo. Implantas su kaulu susijungs maždaug per 3 mėnesius, o tada odontologas ant implanto galės uždėti vieną karūnėlę, kuri pakeis trūkstamą pirmąjį krūminį dantį.

Kiekvienos iš šių procedūrų kaina įvairiuose kabinetuose skiriasi, tačiau trijų vienetų fiksuotas tiltas kainuoja maždaug tiek pat, kiek implantas ir vainikėlis. Tikrąjį sprendimą dėl vienos ar kitos operacijos pasirinkimo priimate jūs ir jūsų odontologas. Vienas metodas nėra savaime geresnis už kitą ir kiekvienas priklauso nuo to, kaip jūs prisistatote, ir nuo jūsų odontologo įgūdžių.

 

Straipsnio šaltinis: http://EzineArticles.com/1287645