Kapo antkapis

Kai žmogus miršta, daugelis jų palaidojami kapinėse po žeme. Kadangi kapinės tampa perpildytos, kaip žmogus atpažins savo draugo ar mylimo žmogaus kapo vietą? Paprastai kapavietės viršuje dedamas ženklas.

Kapo antkapis – tai akmeninis ženklas, dedamas kapo viršuje, kitaip vadinamoje viršūnėje. Įsigyjant kapo antkapį mylimam žmogui ar šeimos nariui, galima rinktis iš daugybės variantų. Kapo antkapiai gali būti paprasti plokšti šiferiniai arba tai gali būti gana sudėtingos formos arba tiesiog juosmens lygio ženklas. Galutinis sprendimas priklausys nuo likusių šeimos narių pageidavimų ir kapinių taisyklių bei gairių.

Daugelis kapinių atliks standartinę žemės priežiūrą, pavyzdžiui, perkels veją ir suars įvažiavimo kelius. Priklausomai nuo kapinių, gali būti, kad už tinkamą kapo vietos priežiūrą ir tvarkymą bus atsakinga šeima. Įprasta, kad ant kapo antkapio likusi šeima ar draugai padeda gėlių ar atminimo ženklų. Laikui bėgant šie daiktai gali sunykti arba nusidėvėti, todėl šeimai gali tekti tuo pasirūpinti.

Antkapiai

Papildomas rūpestis dėl kapinių ir antkapinių paminklų yra tai, kad ne visada garantuojamas jų saugumas. Deja, gyvename amžiuje, kai daugėja smurto ir vandalizmo atvejų. Nors kapinės dės visas pastangas, kad jūsų artimo žmogaus palaikai ir antkapinis paminklas būtų saugūs, jos negali to garantuoti. Įsigydami patvarų kapo antkapį, galite sumažinti riziką, kad vėliau teks pirkti kitą.

Tvirtas ir patvarus antkapis ne tik gerai apsaugo nuo vandalizmo ir sunaikinimo, bet ir gali užtikrinti, kad antkapis po kurio laiko vis dar stovės ir bus įskaitomas. Apsilankius senesnėse kapinėse matyti, kad daugelis antkapinių paminklų yra seni ir griūvantys. Kapo antkapio gamybos procedūra labai patobulėjo, todėl mažai tikėtina, kad šiandieniniai antkapiniai paminklai bus tokie sąžiningi.

Kai žmogus miršta ir įsigyjamas kapo antkapis, paprastai iškalama epitafija. Epitafija gali būti unikali citata arba religinė citata, kuria išreiškiama pagarba ir apmąstomas mirusiojo gyvenimas. Be epitafijos, akmenyje gali būti iškalta ir kita standartinė informacija bei meno kūriniai. Įprasta, kad antkapiniame paminkle būna nurodytas asmens vardas, gimimo data ir mirties data. Neretai antkapiuose išraižomi religiniai ar tradiciniai raštai. Kai kurie iš šių ženklų gali būti balandis, širdis, gėlė, kryžius ar angelas, bet jais neapsiribojama.

Kapo antkapio pasirinkimas ir įsigijimas yra svarbus sprendimas. Šis akmuo visiems laikams pažymės ir primins jūsų prarastą šeimos narį ar draugą.