Stebėjimo apimtis. Nuomonės ir apžvalgos 2021 m. Vasario mėn

Gamtos mylėtojams, mėgstantiems stebėti laukinius gyvūnus ar naktinį dangų, rekomenduojame šiame puslapyje paskelbtą reitingą. Išanalizavę vartotojų komentarus, mes galėjome pasirinkti geras stebėjimo sritis, užtikrinančias puikią vaizdo kokybę, neatsižvelgiant į dienos laiką ar oro sąlygas. Pirmoji vieta priklauso modeliui „Delta Optical Titanium 65ED“. Jis yra mažas ir sveria tiek pat, kiek paprastas žiūronas. Produktas idealiai tinka žmonėms, nešiojantiems akinius, nes jis turi didelį mokinio išėjimo atstumą. Mes neturime jaudintis, kad dėl kontakto su vandeniu įranga bus sugadinta, nes jos kūnas yra visiškai atsparus vandeniui. Vidinė srities dalis buvo užpildyta grynu azotu, kuris apsaugo nuo garavimo. Ar smalsu, kuris modelis liko antras? Tai „Nikon Prostaff 5 60-A“ – produktas, kurį be problemų galima naudoti labai sunkiomis sąlygomis. Įranga tinka gamtos stebėjimui, fotografavimui, taip pat filmavimui, naudojant digiskopavimo techniką. Teleskopas aprūpintas optine sistema, pagaminta iš ekologiškų medžiagų, be arseno ir švino.

palyginimo lentelė

Privalumai

Trūkumai

Santrauka

Pasiūlymai

Kokią stebėjimo sritį pirkti?

Pirkinių vadovas

Laukinių gyvūnų ar vakaro dangaus stebėjimas daugeliui žmonių yra būdas sumažinti įtampą po sunkios dienos, taip pat įdomi aistra. Tačiau tam jums reikia tinkamos įrangos. Kokį stebėjimo teleskopą pasirinkti ir į ką būtina atsižvelgti perkant tokio tipo gaminius? Į žemiau pateiktą vadovą įtraukėme naudingos informacijos.

Objektyvas

Vienas iš svarbiausių dėmių taikymo srities elementų yra objektyvas. Svarbų vaidmenį atlieka jo skersmuo, išreikštas milimetrais. Paprastai tai yra nuo 50 mm iki 80 mm. Kiek pločio objektyvas mums rodo, kiek šviesos jis praleidžia. Tai taip pat turi įtakos bendriems stebėjimo įrangos matmenims. Taigi, jei dažnai stebime aplinką, kur apšvietimas nėra labai geras (pvz., Vėlai vakare), verta rinktis modelį su kuo didesnio skersmens objektyvu, nes jis mums galės pateikti optimalaus vaizdo ryškumo lygis.

Padidinimas

Padidinimas nustato, kiek kartų didesnis objektas matomas per teleskopą, palyginti su stebėjimu be jokios įrangos. Paprastai tai yra nuo 20x iki 60x, nors yra ir modelių, kurie suteikia šiek tiek didesnį ar mažesnį padidinimą. Verta prisiminti, kad šis parametras lemia, kiek detalių galėsime pamatyti. Tačiau, kaip sako ekspertai, labai didelio padidinimo įrangą reikia montuoti ant trikojo, nes tik tokiu būdu galime išlaikyti vaizdo stabilumą ir išvengti rankų drebėjimo (dėl tokio teleskopo svorio).

Sakoma, kad padidinimas turėtų būti susijęs su objektyvu. Jei jo skersmuo yra per mažas ir vaizdas padidinamas daugiau nei 40 kartų, negalėsime patogiai stebėti gamtos dėl per intensyvaus tamsėjimo.

Matymo laukas

Matymo laukas išreiškiamas metrais 1000 m, pavyzdžiui, 12 m / 1000 m. Kaip skaitote šį įrašą? Su tokių parametrų įranga stebimas vaizdas už 1000 m atstumu nuo mūsų užims 12 m pločio plotą. Matymo laukas gali keistis priklausomai nuo nustatyto didinimo.

Išeikite iš mokinio atstumo

Atstumas nuo išėjimo vyzdžio yra atstumas nuo akies, todėl jis lemia, kiek okuliaras yra nuo mūsų veido. Žmonės, turintys regėjimo problemų ir nešiojantys akinius, turėtų atkreipti ypatingą dėmesį į šį parametrą (tada neįmanoma įdėti įrangos tiesiai į akis). Atstumas nuo išėjimo vyzdžio išreiškiamas milimetrais ir svyruoja nuo maždaug 10 mm iki net 20 mm. Gamtos stebėtojams, turintiems okuliarus, nerekomenduojama naudoti 13 mm ar mažesnio akių atstumo, nes jie neleidžia naudoti viso regėjimo lauko.

Antirefleksinė danga

Stebėti saulėtomis dienomis gali pasirodyti nepatogu dėl šviesos atspindėjimo iš optinės sistemos. Tačiau to galima išvengti. Pakanka rasti teleskopą su objektyvu, padengtu antirefleksine danga, susidedantį iš vieno, dviejų ar daugiau sluoksnių. Kitas ne mažiau praktiškas sprendimas yra naudoti specialų saulės skydelį, kurį prireikus galima laisvai pratęsti.

Lęšio danga taip pat gali turėti anti-stick savybių, o tai reiškia, kad daug lengviau pašalinti teršalus iš jūsų įrangos. Priklausomai nuo to, kur mes atliekame stebėjimą, lęšiui gali būti, pvz., Rūko dėmės, medžio sakai ir kt.

Matmenys ir svoris

Pagal bendrus teleskopo matmenis galime nuspręsti, ar sugebėsime juo patogiai judėti ir laikydami jį rankose stebėjimo metu. Šios rūšies gaminiai paprastai nėra per dideli, nes jų ilgis neviršija 35 cm (nors profesionalių modelių atveju jis gali būti net 50 cm). Svoris taip pat daro didelę įtaką stebėjimo teleskopui, kuris yra geriausias. Pasirinkta įranga neturėtų sverti daugiau kaip 1,5 kg, kitaip turbūt kils problemų ilgai ją laikant rankose ir net pritvirtinant ant trikojo.

kūnas

Teleskopo korpusas dažnai yra padengtas guma, kuri ne tik užtikrina tvirtą sukibimą, bet ir apsaugo vidinę sistemą nuo drėgmės. Neperšlampamą įrangą galima laisvai naudoti per lietų. Svarbu tai, kad rytinė rasa jo nepaveiks neigiamai, o kontaktai su juo neišvengiami, kai stebėjimus atliekame anksti ryte.

Azoto užpildas

Stebėjimo įranga neretai užpildoma azotu ar argonu, tačiau ką tai reiškia? Turėdami tokį modelį neturime jaudintis dėl objektyvo poravimo iš vidaus (tai sumažina naudojimo patogumą ir žymiai sumažina matomumą). Tarp kitų atsiranda vandens garų situacijose, kai aplinkos temperatūra staiga pasikeičia, pavyzdžiui, išlipant iš karšto automobilio su įranga. Geriausias stebėjimo teleskopas yra atsparus garavimui, nepaisant oro sąlygų ar paros laiko.

Funkcionalumas

Rinkoje yra produktų, kurie daugiausia naudojami laukinių paukščių, stirnų, elnių, šernų ir kt. Stebėjimui, taip pat produktų, kurių pagalba naktį galime pamatyti planetas ir žvaigždes. Fotografijos entuziastams rekomenduojame pastebėti digiscopingui pritaikytas sritis, t. Y. Fotografuoti naudojant prie fotoaparato prijungtą stebėjimo įrangą. Tačiau prieš pirkdami tokį gaminį turime įsitikinti, kad jame yra tinkami trikojo laikikliai. Be jų mes negalėsime pritvirtinti žymėjimo srities ant trikojo, o tai paprastai yra būtina norint gauti stabilų vaizdą.

Priedai

Norėdami naudoti įsigytą įrangą, mums dažnai reikia papildomų priedų, tokių kaip laikymo dėklas. Be jo teleskopas gali būti sugadintas transportuojant. Kartais rinkinyje yra adapteriai, palengvinantys gaminio prijungimą prie fotoaparato ar trikojo. Turime patikrinti, ar okuliaras buvo pritvirtintas prie įrangos – kartais jį reikia nusipirkti atskirai, todėl nusipirkę negalite išbandyti savo taikymo srities.

Stebėjimo apimtys geromis kainomis

Mažos gamtos stebėjimo srities įsigijimas kainuoja kelis šimtus zlotų (pigiausi modeliai kainuoja šiek tiek daugiau nei 200 zlotų). Kuo platesnė įranga, tuo ji brangesnė. Gerai žinomų, patikimų prekės ženklų gaminiai kainuoja daugiau nei 1 000 PLN, kai kurių jų kaina dažnai viršija 5 000 PLN.

Geriausios stebėjimo sritys 2021 m

Nepaisant to, kad skaitote vadovo patarimus, ar vis dar dvejojate, kurią įrangą pirkti? Jūsų abejones išsklaidys stebėjimo apimčių reitingas, pagal kurį mes pasirinkome modelius, kurie yra labai populiarūs tarp vartotojų.

Mūsų rekomendacijos

„Delta Optical Titanium 65ED“

„Delta Optical Titanium 65ED“ modelyje sumontuota moderni optinė sistema, užtikrinanti puikią kokybę, ryškų vaizdą. Produktas garantuoja geresnį spalvų atkūrimą ir gerą matomumą sutemus, ir tai įmanoma dėl patobulintų antirefleksinių dangų naudojimo. Įranga komplekte turi dangtį ir aliuminio laikymo dėklą, dėl ko ji yra apsaugota nuo pažeidimų transportuojant.

Dėmesio sferoje yra 65 mm ED objektyvas ir plataus kampo priartinimo okuliaras. Tai suteikia didinimą nuo 15 iki 45 kartų. Šio modelio akių atstumas yra 15 mm. Produktas yra atsparus vandeniui ir užpildytas azotu, kad būtų išvengta garavimo. Įranga sveria 1,35 kg, jos matmenys: 10 cm x 24,5 cm x 8 cm.

Vartotojai nekantrauja įsigyti pateiktą stebėjimo teleskopą, nes jame yra reguliuojamas okuliaro dangtelis, leidžiantis savarankiškai reguliuoti atstumą tarp okuliaro ir akies. Įranga taip pat yra su patogiu fokusavimo žiedu. Produktas puikiai tinka stebėti laukinius gyvūnus, taip pat naktinį dangų.

„Delta Optical Titanium 65ED“ yra stebėjimo teleskopas, kurio padidinimas yra nuo 15 iki 45 kartų. Objektyvo skersmuo yra 65 mm, o židinio nuotolis – 375 mm.

Privalumai

Kūnas:

Pirkėjai atkreipia dėmesį į tvirtą įrangos konstrukciją. Korpusas pagamintas iš metalo ir apdailintas antialergine guma. Šis elementas yra nepralaidus vandeniui, o tai reiškia, kad teleskopu galite naudotis be problemų net ir esant blogoms oro sąlygoms.

Antirefleksinės dangos:

Optiniai paviršiai buvo padengti atspindinčiomis dangomis, kurios garantuoja geresnę spalvų atkūrimą ir papildomai užtikrina gerą regėjimą net esant blogoms apšvietimo sąlygoms.

Plataus kampo okuliaras:

Stebėjimo teleskopas turi didelį plačiakampį okuliarą, kuris garantuoja iki 45 kartų didinimą. Žiūrėjimo kampas yra apie 50–70 laipsnių.

Akių puodelis:

Modelyje yra reguliuojamas okuliaro dangtelis, leidžiantis efektyviai reguliuoti atstumą tarp akies ir okuliaro.

Lagaminas:

Rinkinyje yra geros kokybės lagaminas iš patvaraus aliuminio. Jis apsaugo įrangą gabenant ir laikant, todėl yra daug mažesnė žalos rizika.

Trūkumai

Bendradarbiavimas su SLR:

Kaip tikina gamintojas, įranga veikia su veidrodiniais fotoaparatais, tačiau dažnai dėl to kyla tam tikrų techninių problemų.

„Nikon“ …