Geriausi pristatymo maršrutų planavimo sprendimai 2022 m.

Maršrutizavimo programinė įranga gali būti naudinga visoms pristatymo įmonėms. Kuo labiau optimizuotas maršrutas, tuo mažiau laiko jūsų komanda praleidžia kelyje ir tuo daugiau jūsų verslas sutaupo (degalų ir darbo jėgos sąnaudų, be to, turėsite daugiau galimybių pristatyti daugiau prekių nei anksčiau).

Tačiau skirtinguose pristatymo maršrutų planavimo sprendimuose – atsižvelgiant į tokius veiksnius, kaip jūsų atliekamų sustojimų skaičius, ką pristatote (siuntinio dydis ir transporto priemonės talpa), taip pat į tai, ar dirbate vienas, ar komandoje, ar didelėje kurjerių įmonėje – keičiasi maršrutų planavimo programinės įrangos sudėtingumo lygis.

Mūsų klientai dažnai klausia apie tas pačias penkias galimybes, kai svarsto pristatymo maršrutų planavimo sprendimus:

Maršruto optimizavimas

Efektyviausias jūsų kelių sustojimų, kelių vairuotojų maršrutų optimizavimas
Maršruto stebėjimas
Vykdomų maršrutų stebėjimas siekiant padidinti skaidrumą ir sumažinti neefektyvumą
Klientų atnaujinimai
Klientų informavimas apie numatomą jų siuntos atvykimo laiką el. paštu arba SMS žinute
Pristatymo įrodymas
Kliento parašo rinkimas, kai vairuotojas pristato siuntinį, arba vairuotojo paliktos siuntinio vietos fotografavimas
Pristatymo apribojimai
Maršruto planavimas su konkrečiais apribojimais, pavyzdžiui, transporto priemonės dydžiu, griežtai nustatytais laiko langais, transporto priemonės talpa ir kt.
Šiame pranešime nagrinėjame penkis skirtingus pristatymo maršruto planavimo sprendimus ir aiškinamės, ką jie siūlo vairuotojams ir dispečeriams ir kaip padeda įmonėms taupyti laiką ir pinigus atliekant pristatymus.

Pastaba: Kaip jau turbūt pastebėjote, į mūsų sąrašą įtrauktas mūsų pačių sprendimas, skirtas pristatymo įmonėms. Pirmieji pripažįstame, kad esame šališki, tačiau taip pat sunkiai dirbome, kad „Circuit” taptų įrankiu, kuriuo mielai naudotųsi bet kuris pristatymo vairuotojas ar dispečeris. Nuolat atliekame tyrimus kartu su savo klientais, kad pagerintume jų naudotojo patirtį ir pridėtume funkcijų, kurios palengvina jų gyvenimą.

Atsikratykite streso planuodami savo komandos pristatymo maršrutus
Tvarkykite kelių vairuotojų maršrutus vienu mygtuko paspaudimu naudodami „Circuit for Teams”.

Pradėkite nemokamą bandomąją versiją →

1. Logdio
Programa „Logdio” pradėta kurti kaip maršrutų optimizavimo programinė įranga, skirta visiems, kuriems reikėjo suplanuoti maršrutą su keliais sustojimais. Tačiau kadangi dauguma mūsų klientų buvo profesionalūs pristatymo vairuotojai, sutelkėme dėmesį tik į efektyvios ir intuityvios patirties, skirtos pristatymo komandoms, kūrimą. Dabar, nesvarbu, ar jūsų pristatymo parką sudaro viena transporto priemonė, ar keliolika, „Circuit” padeda padidinti pristatymo operacijų efektyvumą.

Su „Circuit” galite kurti optimalius maršrutus, stebėti maršrutus, informuoti klientus apie pristatymo laiką, rinkti pristatymo įrodymus ir nustatyti konkrečius apribojimus, kad maršrutą pritaikytumėte savo verslo poreikiams.

Maršruto optimizavimas
Kaip „Circuit for Teams” padeda jums tvarkyti savo mažmeninės prekybos prekių pristatymo paslaugą

Planuodami maršrutus su „Circuit”, galite naudoti automatinio adreso užpildymo funkciją ir įvesti stoteles į „Circuit” programą arba įkelti didelius maršrutus per CSV arba „Excel” failą. Bet kuriuo atveju mūsų maršruto optimizavimo funkcija veikia taip pat.

Circuit modeliuoja tūkstančius skirtingų maršrutų derinių, kol suranda geriausią maršrutą. Tai atliekama per kelias minutes, todėl gerokai sutrumpėja laikas, kurį pristatymo tarnybos užtrunka planuodamos kasdienį maršrutą. Maršruto optimizavimas sutaupo daug laiko, kurio neįmanoma sutaupyti naudojantis nemokamomis navigacijos paslaugomis, tokiomis kaip „Google Maps” ar „Waze”. Vietoj to turėtumėte naudoti „Circuit”, kad optimizuotumėte maršrutą, o tada važiuoti maršrutu naudodami pageidaujamą navigacijos sistemą.

Pagal numatytuosius nustatymus „Circuit” sukuria visą maršrutą (nors tai galima pakeisti), kurį baigsite ten, kur pradėjote. Pastebėjome, kad dauguma mūsų klientų pristato krovinius iš sandėlių arba savo įmonių, todėl tikslingiausia yra sudaryti maršrutą visu ratu.

Tačiau tai reiškia, kad galite gauti maršrutus, kurie atrodo šiek tiek taip:

Optimizuoto pristatymo maršruto pavyzdys, kuriame matomi du sustojimai – vienas pakeliui ten, o kitas pakeliui atgal į sandėlį.

Maršrutas prasideda Ramsey Forty Foot ir pakeliui į pirmąją stotelę pravažiuoja pro antrąją stotelę. Galite pamanyti, kad tai nepatogus aplaidumas, juk esate taip arti antrosios stotelės. Tačiau „Circuit” optimizavimo algoritmas atliko skaičiavimus ir žino, kad, esant visoms kitoms vienodoms sąlygoms, grįžtant atgal greičiau įveikti antrąją stotelę.

Žinoma, vairuotojai naudoja „Circuit” ne tik dviejų sustojimų maršrutams, o planuojant maršrutus reikia atsižvelgti į keletą kitų veiksnių, pavyzdžiui, reikiamą pristatymo laiką (kai kuriose stotelėse pakuotę reikia pristatyti iki tam tikro laiko) ir transporto priemonės talpą (dirbant maksimaliu pajėgumu, kai kuriems vairuotojams reikės grįžti į sandėlį ir perkrauti transporto priemonę).

Dėl maršrute galimų stotelių skaičiaus: Jei esate užsiprenumeravę „Circuit” per „Android” arba „iOS”, kiekvieną mėnesį galite optimizuoti neribotą skaičių adresų ir į vieną maršrutą įtraukti iki 500 stotelių.

Jei į maršrutą reikia įtraukti daugiau nei 500 stotelių, tai siūlome komandiniuose planuose.

pagal logdio.com