dujinis katilas. Nuomonės ir apžvalgos 2021 m. Vasario mėn

Jei norite įsigyti efektyvų dujinį katilą, verta ne tik atidžiai išnagrinėti parduotuvėse esančių modelių parametrus, bet ir sužinoti vartotojų nuomonę. Didelis produktų ir jų apžvalgų skaičius reiškia, kad dažnai nenorite praleisti kelių valandų atidžiai tikrindami. Į pagalbą ateina mūsų parengtas reitingas, kuriame apibendrinama svarbiausia informacija apie geriausius rinkoje esančius prietaisus. „Ariston SGA 80 PL“ yra dujų katilas iš pirmos vietos sąraše. Tai modelis, pagamintas iš geriausios kokybės medžiagų. Jis turi daugybę apsaugų, apsaugančių nuo korozijos ir vandens šilumos praradimo. Bakas yra palyginti didelis, o temperatūros reguliavimo galimybė leidžia geriau pritaikyti prietaisą pagal kiekvieno vartotojo poreikius. Įranga nesugenda, todėl pirkėjui yra ilgas laikotarpis be remonto ir jokių su juo susijusių papildomų išlaidų. Dujų katilas užėmė antrąją vietą „Ariston MICRO PL 45“. Tai efektyvu ir lengva įdiegti.

palyginimo lentelė

Privalumai

Trūkumai

Santrauka

Pasiūlymai

Kurį dujinį katilą pirkti?

Pirkinių vadovas

Nors elektriniai katilai populiarėja, dujų modelius vis dar galima rasti daugelyje namų ir butų. Tai prietaisai, leidžiantys greitai pašildyti vandenį, nereikia prisijungti prie elektros. Jei nežinote, kokį dujinį šildytuvą rinktis, raginame perskaityti mūsų trumpą pirkimo vadovą.

Vandens šildymo būdas

Dėl vandens kaitinimo būdo katilai skirstomi į talpinius ir srauto įtaisus. Pirmieji naudojami namuose, katilinėse daugiabučiuose, taip pat pramonės įmonėse. Talpiniai įtaisai ne tik šildo vandenį, bet ir jį kaupia, ilgą laiką palaikydami optimalią temperatūrą. Tarp šių katilų tipų galime rasti slėgio modelius (jie turi didelį baką, kuriame susidaro slėgis) ir be slėgio modelius, su mažesniu baku ir reikalaujančius montuoti trijų krypčių akumuliatorių. Momentiniai šildytuvai šildo vandenį, kai užsukamas čiaupas ir išleidžiama srovė. Juos galima prijungti tik prie vieno karšto vandens išleidimo angos, o talpos modelius – prie vieno ar daugiau. Pirkdami pratekantį katilą, taip pat turėtumėte pasirinkti degimo kameros tipą. Atviras, jis gerai veikia pastatuose, kuriuose galima naudotis gamtinių dujų įrenginiais. Nepaisant to, specialistai mano, kad įranga su uždara kamera užtikrina didesnį naudojimo saugumą, nes nėra pavojaus įsiurbti iš atvirų krosnių ir atvirkštinių išmetamųjų dujų traukos išmetamąsias dujas.

Dujų rūšis

Sprendžiant, kurį dujų katilą pasirinkti, patikrinkite, kokio tipo dujas galima naudoti prietaisui maitinti. Paprastai tai yra GZ 50, t. Y. Natūralus kuras, tačiau kai kuriuos modelius taip pat galima prijungti prie baliono ar bako su SND, t. Y. Skystomis dujomis. Paprastai šildytuvas gali būti konvertuojamas, tačiau geriausia, kad jį atliktų specialistai.

Bako talpa

Cilindro bakas turi būti pakankamai talpus, kad jame nebūtų per mažai karšto vandens. Kiek didelis modelis veiks mūsų namuose, priklauso nuo namų ūkio narių įpročių. Kiekvienas šeimos narys kasdien vidutiniškai sunaudoja 30–60 litrų vandens. Taigi darytina išvada, kad 3 asmenų šeimai reikia katilo su beveik 200 litrų talpos baku. Daug kas priklauso ir nuo to, ar bandome sumažinti vandens suvartojimą ir kiek taškų prijungtas šildytuvas. Katilai su mažesniu rezervuaru, kurių talpa yra keli ar keliolika litrų, tinka poilsio namams, nameliams ant ratų ar nameliams ant ratų.

Galia

Galia yra parametras, turintis didelę įtaką vandens šildymo greičiui. Tai gali būti nuo 1 kW iki 6 kW (ar net daugiau). Šiuo klausimu taip pat svarbus namų ūkio narių skaičius. Daroma prielaida, kad name, kuriame gyvena 4 asmenų šeima, pakanka iki 4,5 kW galios katilo.

Vykdymo medžiaga

Šildytuvo korpusas gali būti pagamintas iš plastiko arba lakštinio metalo. Svarbu, kad jis būtų atsparus mechaniniams pažeidimams ir gražiai atrodytų (ypač jei katilas kabo gerai matomoje vietoje). Bakas, t. Y. Įrangos konstrukcijos elementas, kuriame laikomas vanduo, turi būti apsaugotas nuo korozijos. Jo gamybos medžiaga paprastai yra tvirtas plienas, papildomai padengtas emaliu. Rūdžių atsiradimo rezervuare taip pat neleidžia magnio anodas, kurį reikia reguliariai keisti, vidutiniškai kas kelis mėnesius. Kad įkaitusio vandens temperatūra per greitai nenukristų, bakas izoliuotas storu poliuretano arba putų polietileno sluoksniu.

Matmenys

Remdamiesi bendrais prietaiso matmenimis, galime daryti išvadą, ar jis tikrai tiks anksčiau pasirinktoje vietoje. Dujinių katilų aukštis paprastai yra ne didesnis kaip 100 cm, o plotis ir gylis – apie 50 cm. Tai nėra labai dideli prietaisai, tačiau jei iš anksto pamatuosime erdvę, kurioje planuojame sumontuoti šildytuvą, būsime tikri, kuris modelis yra tinkamas.

Montavimo būdas

Kai kurie katilai skirti montuoti ant sienos, taip pat yra ir ant grindų. Verta pasvarstyti, kuri įranga namuose veiks geriau. Gali pasirodyti, kad stovintis prietaisas pernelyg trukdo namų ūkio nariams laisvai judėti vonioje ar kitoje patalpoje. Turime į tai atsižvelgti nuspręsdami, kuris dujų katilas yra geriausias.

Saugumas

Šildytuvo naudojimo saugumą įtakoja pritaikytos apsaugos priemonės. Jei perkate slėgio modelį, įsitikinkite, kad jame yra vožtuvas, kuris neleidžia slėgiui pakilti į baką iki per didelės vertės. Be to, geriausias dujų katilas taip pat turi uždaryti dujų tiekimą tais atvejais, kai liepsna staiga užgęsta.

Naudojimo paprastumas

Namuose sumontuotą katilą naudoti sunku, nes tada optimalią temperatūrą nustatyti namų ūkio nariams bus sunku. Paprastai koregavimui naudojama rankenėlė ant korpuso, nors šiuolaikiškesniuose modeliuose yra nedidelis ekranas. Temperatūros reguliavimo diapazonas apima vertes nuo 30 iki 80 laipsnių C, todėl tikrai galėsime nustatyti šildytuvą taip, kad iš čiaupo ištekėtų šilta vandens srovė, bet ne per karšta.

Dujų katilai geromis kainomis

Planuodami pirkti dujinį katilą, turite būti pasirengę išleisti mažiausiai 1 000 PLN. Tiek kainuoja tiek srautas, tiek talpiniai įtaisai. Kainą įtakoja keli skirtingi veiksniai, tokie kaip gamintojas, bendras bako tūris ir galia, dažnai taip pat svarbu tiekiamų dujų rūšis.

Geriausi dujų katilai 2021 m

Pateikiame dujų katilų reitingą, kuriame pateikiami išsamūs geriausių rinkoje esančių modelių aprašymai. Pristatydami įrangą, mes sutelkėme dėmesį ne tik į jų parametrus, bet ir į vartotojų nuomones.

Mūsų rekomendacijos

„Ariston SGA 80 PL“

Dujinis katilas „Ariston SGA 80 PL“ turėjo būti įtrauktas į sąrašą, kuris sulaukia didžiausio vartotojų pripažinimo. Įrenginio nominali galia yra 5,4 kW, o naudingoji galia – 4,4 kW. Bako talpa yra 80 litrų, o jo kaitinimo laikas yra trumpesnis nei valanda. Maksimali darbinė temperatūra yra 72 laipsniai C.

Dujų katilas pagamintas iš storo lakštinio plieno ir pritvirtintas titano emaliu. Be to, antikorozinė danga apsaugo nuo bako pažeidimų. Pažymėtina yra gera bako izoliacija, pagaminta iš tankių putų poliuretano. Įrangos naudojimas yra saugus, ką patvirtina daugybė apsaugos priemonių (įskaitant ir per didelę temperatūros kilimą). Katilas skirtas deginti GZ 50 dujas.

Kaip rodo apžvalgos, įranga nėra linkusi į gedimus, o tai garantuoja daugelį metų veikimą nereikalaujant papildomų remonto išlaidų. Bakas pagamintas iš labai patvarių medžiagų, o galimybė reguliuoti darbinę temperatūrą leidžia geriau pritaikyti prietaisą pagal poreikius, todėl yra papildomas jo pranašumas.

„Ariston SGA 80 PL“ yra dujinis katilas, kurio vardinė galia yra 5,4 kW. Jame yra 80 l talpos bakas. Prietaisas sveria 31 kg ir yra varomas gamtinėmis dujomis.

Privalumai

Apsauga nuo korozijos:

Įranga buvo labai gerai apsaugota nuo korozijos. Vandens bakas yra padengtas titano emaliu ir turi didelį magnio anodą.

Konversijos galimybė:

Katilą galima konvertuoti ir varyti skystomis dujomis arba GZ 41.5. Rinkinyje yra purkštukai, kurie jį įgalina.

Patikimas veikimas:

Skiriamasis prietaiso bruožas yra patikimas valdymas. Jis efektyviai veikia net esant nedideliam vandens srautui.

Užtikrina saugumą:

Šiame katile yra daugybė įvairių apsaugos funkcijų, įskaitant. nuo kamino traukos griūties, per didelio temperatūros padidėjimo ar per didelio slėgio padidėjimo.

Platus temperatūros reguliavimo diapazonas:

Šildytuvas leidžia reguliuoti temperatūrą plačiu diapazonu (maksimali temperatūra yra 72 laipsniai C), todėl tikrai galėsime pritaikyti jos veikimą pagal savo poreikius.

Trūkumai

Rankenėlė per maža:

Kai kurių vartotojų teigimu, rankenėlė, naudojama pakeisti vandens šildymo temperatūrą, yra per maža.

„Ariston MICRO PL 45“

Geras ir pigus dujinis katilas yra tai, ko ieškote? Jei taip, turėtumėte apsvarstyti galimybę įsigyti „Ariston MICRO PL 45“ modelį, kuris rekomenduojamas ypač butams ir mažiems namams. Rezervuaro talpa yra 42 l, o tai reiškia maždaug 92 l karšto vandens išteklius. Prietaiso matmenys: 93,7 cm x 40 cm x 34,6 cm.

Bakas pagamintas iš nerūdijančio plieno, pasižymintis didžiausiu stiprumu. Papildomą apsaugą suteikia titano emalis. Ant dujų vožtuvo yra temperatūros reguliavimo rankenėlė. Įranga buvo pagaminta taip, kad būtų galima lengvai išardyti atskiras dalis, o jų šalinimas nebuvo problema. Kai kurie komponentai neturi CFC ir HCFC ir gali būti perdirbami. Tai labai svarbu žmonėms, kuriems rūpi aplinka.

Kategorijos Apie viską