Aliuminio metalo milteliai

Aliuminis yra labiausiai paplitęs metalas žemės paviršiuje. Jo yra beveik 9 % Žemės paviršiaus, tačiau gamtoje jo niekada nerasime atviro. Šio metalo galima rasti granite, boksite ir net molio medžiagose. Dabar aliuminis plačiai naudojamas kasdieniame gyvenime smulkių dribsnių pavidalu, kurie plačiai naudojami įvairiose srityse.

Šis aliuminis dar vadinamas aliuminio milteliais. Taigi, kas yra aliuminio milteliai? Kokie yra jo panaudojimo būdai ir pritaikymas visuomenėje?

Aliuminio milteliai – apibrėžimas

Pagrindinis aliuminio miltelių supratimas – tai aliuminio metalas, kuris gali būti pagamintas smulkių dalelių pavidalu. Paprastai jis būna 200-350 akučių dydžio. Taigi, tai yra viena iš labiausiai paplitusių sprogstamųjų medžiagų, naudojamų fejerverkų ir jų rūšių gamyboje.

Aliuminio milteliai atlieka daugybę kitų visuomenėje naudojamų funkcijų. Jis plačiai naudojamas kaip dažų dažiklis, kuris tinka naudoti kaip danga. Statybos srityje ši medžiaga naudojama termitui, kuris yra tam tikros rūšies metalo suvirinimo medžiaga. Galiausiai ji taip pat naudojama kosmetikos srityje blizgumo efektui sukurti.

Kasdienis aliuminio miltelių naudojimas

Sidabro spalvos milteliai be kvapo yra galutinis aliuminio miltelių medžiagos produktas. Jo milteliai turi aukštą lydymosi ir virimo temperatūrą, pasižymi didele koercija. Jis taip pat pasižymi dideliu laidumu ir yra atsparus korozijai.

Be to, aliuminio milteliai taip pat yra netoksiški. Taigi, dėl to jis yra viena geriausių savybių mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančių technologijų pagrindu veikiančioje ekonomikoje. Taigi, dėl šių savybių aliuminio milteliai yra pagrindinis technologijų, mokslo ir inžinerijos pramonės ingredientas.

Vis dėlto, kokie yra pagrindiniai aliuminio miltelių panaudojimo būdai kasdieniame naudojime?

Elektronika


Aliuminio milteliai paprastai užpurškiami ant elektroninių medžiagų, kad susidarytų ploni sluoksniai. Tai savo ruožtu padeda taupyti energiją ir gamybos sąnaudas. Jo laidumas, patvarumas ir nesunkios savybės leidžia jį naudoti perdavimo linijų (aukštos įtampos elektros linijų) gamybai. Taigi, masinės gamybos prietaisai (saulės elementai ir šviesos spinduliavimas) taip pat gaminami iš aliuminio miltelių.

Keramika

Aliuminio milteliai yra vienas iš pagrindinių keramikos technologijoje naudojamų elementų. Čia keramika gaminama taikant aukštąsias technologijas kuriant nemetalinius daiktus (virykles, keramiką, plyteles, indus ir t. t.). Ši programa naudojama aplinkoje, kurioje reikalingos karščiui atsparios cheminės medžiagos, naudojant deimantinius šlifavimo įrankius.

Medicinos pramonė

Aliuminio milteliai taip pat gali būti naudojami medicinos pramonėje, nes pasižymi tinkamomis cheminėmis savybėmis ir patvarumu. Dėl savo neinfekcinių ir lengvų savybių aliuminio milteliai naudojami daugumoje ligoninių įrangos. Kai kurie iš šios įrangos pavyzdžių yra chirurginės lempos, neįgaliųjų vežimėliai, ligoninės lovos, monitoriai ir kt.

Raketų kuras

Sudėtingame raketiniame variklyje iš aliuminio miltelių vyksta cheminės reakcijos, kurių metu susidaro kietasis raketinis kuras. Taip yra todėl, kad aliuminis turi stipresnį ryšį su deguonimi nei kiti cheminiai komponentai. Dažniausiai jis sudega išskirdamas daug šilumos į kitas inertines medžiagas, tokias kaip angliarūgštės dujos ir vanduo.

Karinė įranga

Dar XIX a. aliuminio milteliai buvo naudojami stipriems kariuomenės šalmams ir skydams kurti. Tačiau nuo XIX a. šios rūšies metalo miltelių naudojimas išaugo, pavyzdžiui, orlaivių šarvams, kėbulams ir transporto priemonėms.
Taigi, tai keletas įprastų aliuminio miltelių panaudojimo būdų žmogaus gyvenime. Jį labai svarbu naudoti įvairiose pramonės šakose, taip pat labai svarbu naudoti atsargiai.