Paskola verslui

Paskola pradedančiajam verslininkui – kaip gauti paskolą savo verslui?

Norint sėkmingai plėtoti verslą, nepakanka turėti puikų produktą ar idėją. Daug kas priklauso ir nuo sėkmės, įgūdžių, kompetencijos, taip pat, o gal ir visų pirma, nuo pinigų, kurių dėka mūsų įmonė galės išskleisti sparnus. Deja, daugelis pradedančiųjų verslininkų neturi pakankamai santaupų savo banko sąskaitose. Ką jie gali daryti tokioje situacijoje? Į ką jie gali kreiptis pagalbos? Atsakymus į šiuos ir daugelį kitų klausimų rasite šiame tekste.

Verslo paskolos

Daugeliui jaunų žmonių nuosavo verslo įkūrimas yra didelis gyvenimo pokytis, žadantis sėkmę ateityje, didelius pinigus ir profesinį tobulėjimą. Tačiau kiekviena moneta turi dvi puses, ypač kai kalbame apie verslą Lietuvoje. Pasiekimai neateina patys savaime, už juos reikia sunkiai dirbti ir nemažai investuoti. Daugelyje pramonės šakų pradedant nuo nulio pradedantis verslininkas ne visada gali pasiekti savo verslo tikslų. Taip yra todėl, kad reikia finansinio postūmio.

 

Kliūtys verslui

 

Jau daugelį metų 80 proc. naujų, t. y. vienerių ar dvejų metų senumo, įmonių bankrutuoja ir užsidaro. Taip yra todėl, kad daugelis verslininkų negali susidoroti su didelėmis įmonės veiklos mūsų šalyje išlaidomis, būtinybe mokėti socialinio draudimo įmokas ir mokestines prievoles. Be to, nepadeda ir biurokratija, su kuria susiduriame kiekviename žingsnyje, kai norime ką nors padaryti. Tačiau, kaip sakoma, visas kliūtis galima įveikti, tačiau tai ne visada įmanoma be kieno nors iš išorės pagalbos. Štai kodėl, kalbant apie finansus, verslo pradžios paskola arba paskola naujai atidarytoms įmonėms yra labai paklausi ir gali būti panaudota daugeliui būtinų išlaidų.

Kas yra verslo paskola?

Tai lygiavertis banko ar nebankinės institucijos suteiktam vartojimo kreditui, tik paskolos gavėjas yra verslininkas, o gautos lėšos turi būti naudojamos įmonės išlaidoms. Paskola verslui vis labiau populiarėja, o dar prieš kelerius metus jį siūlė tik keli bankai. Viskas dėl pasitikėjimo stokos ir dėl to, kad naujoji bendrovė dar neturi reikiamo kreditingumo, todėl nėra tikra, kad ji įvykdys savo įsipareigojimus. Tačiau laikai keičiasi ir finansų įstaigos įžvelgia daug potencialo jauname versle.

Paskola nuosavam verslui – ką reikia žinoti

Paskola naujai įmonei yra patrauklus sprendimas tiems verslininkams, kurie negali tikėtis paramos kaip individualūs klientai. Tai reiškia, kad, pavyzdžiui, žmonės, kurie jau turi tam tikrų įsipareigojimų ir negali gauti kitų. Tačiau paskola naujai įmonei yra tam tikros rūšies finansinė priemonė, kuria, jei tenkinami keli pagrindiniai kriterijai, gali pasinaudoti beveik kiekvienas pradedantis verslininkas. Daugeliu atvejų ją gali gauti ir žmonės, neturintys jokios kredito istorijos. Paskola naujai įmonei suteikiama bankui atlikus išsamią analizę, tačiau atsižvelgiama į visiškai kitus veiksnius nei vartojimo įsipareigojimų atveju. Juk ką tik įsteigtas verslas dar negeneruoja jokio pelno ir netgi patiria nuostolių, todėl bankai į šią temą žiūri visiškai kitaip.

Kaip gauti paskolą naujai įmonei?

 

Daugėja bankų įstaigų, teikiančių kreditus ką tik verslą pradėjusiems verslininkams. Tai, žinoma, susiję su didele nemokumo rizika, todėl bankai nustato tikslius tokio įsipareigojimo suteikimo kriterijus. Dažniausiai teikiant tokio pobūdžio išmokas reikia nustatyti tam tikros rūšies užstatą..

Verslo veiklos pradžios kreditų rūšys

Yra kelių rūšių paskolos pradedančiosioms įmonėms. Jų skirstymas pirmiausia priklauso nuo tikslo, kuriam skolinamos lėšos. Populiariausios yra investicinės paskolos, skirtos sutartyje su banku tiksliai apibrėžtiems elementams, kurie leidžia įmonei vystytis, taip pat visų rūšių kredito linijos einamosioms išlaidoms, susijusioms su įmonės veikla, padengti. Kalbant apie pačių įsipareigojimų sumas, sunku jas išvardyti. Viskas priklauso nuo naujai atidarytos įmonės poreikių ir paskolą suteikiančio subjekto pasitikėjimo.