Marmurinio kapo valymas

Marmurinius antkapinius paminklus galima valyti tik vandeniu ir nepūkuota šluoste.  Tai reiškia, kad jame yra mažų skylučių, arba porų, pro kurias gali patekti oras arba drėgmė. Dėl šios priežasties marmuriniai antkapiniai paminklai dažniau dėmėti nei granitiniai, todėl svarbu, kad ant jų neliktų nešvarumų ar ko nors kito, kas galėtų juos nudažyti, pavyzdžiui, gėlių žiedlapių ar rūdžių nuo gėlininkų vielos. Rekomenduojame marmurinį antkapį valyti bent du kartus per metus, kad jis būtų geriausios būklės.

Jei norite marmurinį antkapį išvalyti profesionaliai, rekomenduojame tai daryti kas 5-6 metus. Jei norėtumėte, kad mes pasirūpintume tuo, kreipkitės į vietinį laidojimo paslaugų teikėją Tvarkingakapaviete.lt .

Kaip išsaugoti ir prižiūrėti antkapio išvaizdą

Kalbėjome apie geriausius būdus, kaip valyti antkapius, kad jie išliktų geriausios būklės, tačiau yra ir kitų dalykų, dėl kurių gali atsirasti dėmių. Nuo antkapio reikėtų kuo greičiau pašalinti organines medžiagas, pavyzdžiui, lapus, žiedlapius, gėlių žiedadulkes ir nupjautą žolę, nes jų spalvą gali sugerti akmuo. Stebėkite, ar ant antkapio ar šalia jo nėra rūdžių, pavyzdžiui, indų ir gėlininkų vielos, nes šie daiktai taip pat gali nudažyti antkapį.

Kokius antkapius reikia mažiausiai valyti ir prižiūrėti?

Poliruoto granito antkapius lengviausia valyti ir prižiūrėti, nes dėl blizgios apdailos juos lengva nuvalyti. Paprasčiausiai nuplaukite juos drėgna nepūkuota šluoste. Vis dėlto reikėtų atsargiai valyti užrašus, nes per daug valant gali nusilupti dažai ir (arba) auksas.

Ko negalima naudoti antkapiui valyti

Antkapiams valyti negalima naudoti buitinių valymo priemonių, tokių kaip baliklis, ar kitų kartais siūlomų produktų, pavyzdžiui, acto, kūdikių aliejaus ar skutimosi putų. Kai kurie antkapiniai paminklai gali būti minkšti ir porėti, o tai reiškia, kad jie sugeria drėgmę. Dėl to, veikiami valymo priemonių, jie gali nusidažyti, nes gali sugerti spalvą.

Galite naudoti labai silpną skalbimo skysčio ir vandens mišinį, tačiau bet koks stipresnis skystis gali palikti dėmių. Jei naudojate muiluotą vandenį, būtinai kruopščiai nuplaukite švariu vandeniu ir nupoliruokite sausa minkšta šluoste, kad neliktų dryžių.

Granitinio antkapio valymas
Dauguma granito akmenų yra kieti, todėl juos labai lengva prižiūrėti. Granitinius antkapius, ypač poliruotus, galima labai lengvai nuvalyti drėgna, nepūkuota šluoste. Prieš valydami akmenį, visada įsitikinkite, kad jį nuplovėte, kad nesubraižytumėte paminklo.