Kapų ir teritorijos priežiūra

Paminklai


Už bet kokį ant kapo pastatytą paminklą atsako išimtinės laidojimo teisės savininkas, kuris turi užtikrinti, kad būtų atlikti visi darbai, reikalingi apsaugoti kapą nuo sužalojimo kitiems asmenims. Jūsų akmentašys gali pasiūlyti paminklų valymo ir priežiūros paslaugą.

Kartais mums gali tekti perkelti paminklą nuo kapo, kad galėtume prieiti prie kito netoliese esančio kapo ir jį palaidoti. Visomis priemonėmis stengsimės užtikrinti, kad kapui ar paminklui nebūtų padaryta žala.Daugiau informacijos paminklai Vilniuje ir netik čia.

Gėlės

Po laidotuvių kapinių darbuotojai pasirūpins gėlėmis. Jei pageidaujate, bet kuriuo metu galite patys nuimti gėlių kompozicijas, tačiau po 14 dienų jas nuimsime ir sunaikinsime mes.

Bet kokie vainikai ar kitos specialiai Kalėdoms skirtos gėlės bus išvežtos praėjus keturioms savaitėms po Kalėdų.

Kapų sodinimas ar puošyba

Kapų erdvių apželdinimas ar puošyba turi būti patvirtinta mūsų sutikimu. Turime teisę pašalinti krūmus, augalus ar gėles arba bet kokius dirbtinius papuošalus.

Visi, kurie nuo kapų šalina piktžoles, nuvytusias gėles ar kitas šiukšles, privalo jas išmesti į tam skirtas šiukšliadėžes.

Kapaviečių priežiūra

Mūsų darbuotojai tinkamu laiku po laidotuvių užsės žole kapo vietą, išskyrus plotą, kuriame leidžiama sodinti augalus. Jie ir toliau pjaus ir prižiūrės žolę. Leidžiamoje zonoje galite sodinti sodinukus, bet ne krūmus ar medžius.

Kapinėse įrengtos šiukšliadėžės, o keliose vietose yra vandens tiekimo įrenginiai.

Lankydamiesi kapinėse turite laikytis šių reikalavimų:

Kremuotus palaikus išbarstyti kapinėse draudžiama.
Lankytojai turi laikytis pėsčiųjų takų ar kelių, išskyrus tuos atvejus, kai lankomas kapas, ir neliesti medžių, krūmų ar gėlių.
į kapines draudžiama įeiti jaunesniems nei 14 metų vaikams, nebent juos lydi atsakingas asmuo
Į kapines ir koplyčias draudžiama įleisti šunis ir kitus gyvūnus (išskyrus šunis vedlius ir girdinčius šunis).
Draudžiama važinėti dviračiu ir užsiimti su tuo susijusia veikla
Draudžiama naudoti radijo imtuvus, garsiakalbius ir panašią įrangą
Be išankstinio kapinių pareigūno sutikimo kapinėse draudžiama fotografuoti, filmuoti ar naudoti kitų formų laikmenas, kad jas būtų galima publikuoti.
Draudžiama stovėti ar sėdėti ant kapų
Į kapines leidžiama įvažiuoti tik įgaliotoms transporto priemonėms ir transporto priemonėms, pažymėtoms mėlynu arba oranžiniu ženkleliu, kurių vienintelis tikslas – aplankyti kapą.
Laidotuvių procesijoje dalyvaujančioms transporto priemonėms leidžiama važiuoti paskui karstą iki kapo. Laidojimo metu įvažiavimas gali būti ribojamas, todėl prašome jūsų kantrybės ir pagarbos, kol gedintieji paliks kapines;
Medžiagos ir įrengimas
Visi kapinėse esantys antkapiai ir paminklai turi būti pagaminti iš patvaraus natūralaus akmens, išskyrus bronzines plokštes plokščiųjų plokščių zonose. Jokių plytų, blokų, medžio ar vielos. Leidžiama naudoti apvadus, kurie bus pašalinami. Vazos turi būti iš patvaraus natūralaus akmens. Ant kapų neleidžiama dėti indų, stiklo, keramikos ar papuošalų.

Visi įrengimo darbai, įskaitant paminklų ir paminklų tvirtinimą, ir visi vėlesni darbai

kapinėse turi būti atliekami pagal darbų atlikimo metu galiojantį Nacionalinės paminklų mūrininkų asociacijos praktikos kodeksą arba aukštesnį standartą.