Dažomasis šampūnas yra produktas, kurį noriai įsigyja daugelis moterų. Jo patogumas naudoti, taip pat tai, kad spalva nuplaunama po kelių ar keliolikos plovimų, reiškia, kad ponios gali kartais džiaugtis skirtingais stiliais ir spalvomis. Yra net specialiųjų progų dažančių šampūnų, kurie nusiplauna po 3 ar 4 plovimų. Bet ką daryti, jei pasirinktas šampūnas nuplaunamas tik po 24 plovimų ir spalva mums tikrai netinka? Kaip man greitai to atsikratyti? Apie tai sužinosite toliau.
Kaip veikia spalvotas šampūnas?
Plaukų dažymo šampūnai turi kitokią formulę nei plaukų dažai. Paprastai jie neturi amoniako ir todėl neturi kvapo, o naudojamas oksidanto kiekis yra daug mažesnis nei dažuose. Dėl lengvesnės kompozicijos šampūnas nepažeidžia plaukų struktūros, o spalva lieka tik ant jo paviršiaus. Formulė dažnai praturtinta vitaminais, baltymais ir aliejais, kurie skirti plaukams kondicionuoti. Tačiau lengvesnė formulė reiškia, kad spalvoto šampūno spalvos atsparumas yra daug mažesnis nei dažų. Plaunant šampūnu, plaukų spalva tampa blyškesnė, kol ji visiškai nuplaunama.
Spalvinimo šampūnai taip pat turi skirtingus tikslus. Yra produktų, skirtų ekstravagantiškiems vakarėliams, kurie stebina spalvomis, kurių nebūtinai norime išlaikyti ilgai. Tokie šampūnai paprastai nusiplauna maždaug po 3 plovimų, tačiau yra ir tokių spalvų, kurios išlieka ant plaukų po daugiau nei 20 plovimų.
Galvodami apie spalvos keitimą spalvotu šampūnu, turime judėti atspalviais, panašiais į esamą. Naudodami šampūną, galite patamsinti sruogas tonu ar dviem, bet negalite radikaliai pakeisti spalvos. Naudojant šampūną, plaukai gali įgauti įdomių atspindžių, matomų prieš šviesą. Pavyzdžiui, tamsūs plaukai su raudonmedžio ar vyšnių spalva. Taigi šie produktai nėra skirti siekiantiems radikalių pokyčių.
Kaip naudoti dažantį šampūną?
Išsamų ką tik įsigyto šampūno naudojimo būdą galite rasti prie jo pridedamame lankstinuke. Ir jūs turite tai vertinti gana rimtai ir laikyti ant galvos. Daugumą produktų sudaro du komponentai: dažai ir oksidatorius. Abu ingredientai turėtų būti derinami tarpusavyje ir sumaišomi. Pridedamas informacinis lapelis jums pasakys, ar mišinį reikia tepti ant sausų, ar šlapių plaukų.
Skirtingi gamintojai turi skirtingas rekomendacijas. Tolygiai tepant mišinį ant galvos, jis paprastai laikomas 25-30 minučių, po to jis nuplaunamas ir nuplaunamas tradiciniu šampūnu.
Kaip nuplauti nuo galvos nepageidaujamas spalvas?
Tačiau pasitaiko, kad spalva, kuria dažomi plaukai, skiriasi nuo tos, kuriai jie buvo skirti. Mes joje atrodome baisiai, jaučiamės dar blogiau. Ką tokiu atveju daryti? Norime tai parodyti keliais būdais. Po kiekvieno iš pateiktų metodų turėtumėte kruopščiai nuplauti plaukus šampūnu.
Pirmiausia galite pabandyti plaukus patepti šiltu aliejumi, sumaišytu su vandeniu. Būkite atsargūs, kad mišinys nebūtų per karštas. Užtepę ant plaukų, palikite ant galvos maždaug valandą. Norint geriau veikti ir palaikyti šiltą aliejų, patartina galvą suvynioti rankšluosčiu.
Kitas būdas yra naudoti medaus ir vandenilio peroksido mišinį. Šie du ingredientai turėtų būti naudojami mišiniui, kurio konsistencija būtų tinkama ant galvos. Tai padarę, apvyniokite galvą ir palikite ją iki 5 valandų – kol spalva išnyks.
Jei jums nepatiko pirmieji du metodai, galbūt jums tiks acto skalavimas. Actas ne tik atitrauks spalvą, bet ir padarys plaukus švelnius ir drėkinamus. Be to, actas taip pat veikia nuo pleiskanų. Čia reikia pridurti, kad plaunant nepageidaujamas spalvas gali būti naudingi ir dažniausiai naudojami šampūnai nuo pleiskanų. Jų sudėtis turi savybių, dėl kurių šampūno spalva tampa mažiau patvari.
Panašų poveikį turės ir citrinų sultys arba vitaminas C. Į šampūną galite įpilti sulčių ir vandens mišinio ir šiuo mišiniu plauti plaukus. Panašiai veikia ir vandenyje ištirpintas vitaminas C (geriausia – putojančios tabletės). Abi specifikos greitai pašalins nepageidaujamą spalvą nuo galvos.
Paskutinis patarimas, kaip greitai atsikratyti dažančio šampūno spalvos, būtų vartoti soda su kepimo milteliais. Kaip ir naudojant kitas mikstūras, tai reikia tepti ant plaukų ir laikyti, kol spalva nebebus plaukų.
Kaip matote, yra keli būdai, kaip išsaugoti nepageidaujamą ar praleistą stilių. Tačiau visada geriau, kai gerai apgalvojame spalvų poreikį. Kiekvienas cheminių medžiagų naudojimas trukdo plaukų struktūrai. Tai ypač svarbu moterims, kurių plaukai silpni ir trapūs – dažymas tikrai nepadės joms pagerinti savo būklės.