Plaukų šalinimo lazeriu šalutinis poveikis

Plaukų šalinimas lazeriu yra labai įprasta procedūra pašalinant nepageidaujamus plaukus. Bet ar saugu visiems? Kaip turėtumėte pasiruošti ir ko tikėtis gydymo metu ir po jo? Ką daryti, kad sumažintumėte šalutinį poveikį ir kaip su juo kovoti, kai jis pasireiškia?

Kontraindikacijos plaukų šalinimui lazeriu

Visų pirma, norėdami apsisaugoti nuo šalutinio plaukų šalinimo lazeriu, perskaitykite jo įgyvendinimo kontraindikacijas. Kai paaiškėja, kad esame tarp žmonių, kuriems tokia procedūra nerekomenduojama, poveikis gali būti sunkesnis nei tas, kuris nutinka žmonėms be kontraindikacijų. Todėl gydymo neturėtų atlikti žmonės su šviežiu įdegiu, nėščios moterys, žmonės, kurie sirgo virusinėmis, grybelinėmis ir bakterinėmis infekcijomis. Kontraindikacija taip pat yra tokios ligos kaip vėžys, psoriazė ar diabetas, taip pat trumpas laikotarpis po operacijos.

Procedūros atlikimas

Gydymas turėtų būti atliekamas įstaigoje, kurioje mes turime galimybę pasikalbėti su gydymą atliekančiu kosmetologu, kad išsklaidytume abejones dėl jo eigos. Kosmetologė taip pat turėtų ištirti galimų kontraindikacijų istoriją ir paaiškinti, koks yra pasirengimas gydymui ir kaip po jo elgtis.

Taip pat gerai, jei kosmetologė atlieka pasirinktos odos srities testą, kad patikrintų, ar lazerinį epiliatorių, tiksliau – šviesos spindulį, oda toleruoja. Kai po tyrimo oda nerodo alerginių reakcijų, galite pradėti gydymą. Ant odos krintančią lazerio šviesą sugeria plauko folikule esantis melatoninas, kuris paverčia šviesą folikulą naikinančia šiluma. Kad efektas būtų patenkinamas, lazerio galia ir šviesos impulso trukmė turi būti pritaikytos atsižvelgiant į pašalintų plaukų tipą ir odos spalvą. (Kai kuriuose prietaisuose yra automatinis odos ir plaukų tipo atpažinimas).

Po gydymo, atsižvelgiant į odos reakcijos staigumą (ne visada matoma reakcija), kuris gali apimti jo paviršiaus paraudimą, nedidelį patinimą ir bendrą dirginimą, trunkantį kelias valandas – iki kelių dienų, depiliuojamus paviršiaus simptomus tepkite raminamaisiais preparatais. . Taip pat gerai kelias dienas vengti saunos, karštų vonių, baseino ir nenaudoti alkoholinių kosmetikos priemonių, savaiminio įdegio ar pilingo.

Plaukų šalinimo lazeriu gydymas turėtų būti atliekamas kelis kartus. Taip yra dėl to, kad plaukai turi skirtingas augimo fazes. Kol vieni iš jų auga energingai, kiti yra ramybės fazėje ir lazeris negali jų veikti šioje fazėje. Taip pat turėtumėte žinoti, kad lazeris gali veikti ne kiekvieną plaukų folikulą iš karto. Taip pat atsitinka taip, kad jis pirmiausia susilpnėja ir visiškai pašalinamas po kitos lazerio terapijos.

Šalutiniai poveikiai

Norint sumažinti bet kokį šalutinį poveikį, reikia kruopščiai paruošti plaukų šalinimą lazeriu. Negalima ignoruoti rekomendacijų, kad prieš pradedant gydymą rauginti negalima, ir naudoti savaiminio įdegio priemones, nes įdegusi oda gali sukelti nudegimus gydymo metu. Štai kodėl taip svarbu laikytis visų specialistų rekomendacijų. Gerai pasirengęs depiliacijai pacientas gali tikėtis, kad šalutinis poveikis nepasirodys, o jei pasirodys, jis pasirodys nedaug.

Dažniausias poveikis po lazerio terapijos yra odos nudegimas. Štai kodėl taip svarbu, kad gydymas būtų atliekamas patikrintoje įstaigoje, kurią atliktų patyrę specialistai, galintys pritaikyti lazerio parametrus prie paciento odos ir plaukų. Procedūros metu specialistas taip pat turėtų stebėti odos reakciją į lazerį ir nutraukti gydymą esant abejonėms ir netoleravimo požymiams.

Vis dėlto reikėtų pridurti, kad šiuo metu lazerinis plaukų šalinimo gydymas yra pats efektyviausias ir saugiausias nepageidaujamų plaukų šalinimo būdas. Nors rimtas šalutinis poveikis pasitaiko, jis yra nereikšmingas. Gerai pasirengusiam procedūrai pacientui nereikia jų bijoti.

Panaudojus lazerį, taip pat atsitinka taip, kad atsiranda odos spalva. Toks spalvos pasikeitimas turėtų automatiškai išnykti ir išnykti per kelis mėnesius po procedūros.

Prie šalutinio poveikio gali prisidėti ir pats pacientas. Po gydymo gerai apdoroti lazerio padengtą plotą specialiu būdu. Todėl praėjus kelioms dienoms po procedūros, naudokite švelnią ir subtilią kosmetiką skalbimui, nesimaudykite karštose voniose, nenaudokite saunos ar baseino. Be to, šluostydami, netrinkite odos tvirtai rankšluosčiu. Taip pat nerekomenduojama degintis, naudoti kvepalus, dezodorantus ir kitą alkoholio turinčią kosmetiką.

Tačiau esant bet kokiam dirginimui, naudokite Panthenol arba Bepanthen, kurie turėtų nuraminti dirginimą. Odą reikėtų tepti tol, kol jaučiame diskomfortą.